Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

To nejlepší ze Súdánu

Súdán Hotely střední kategorie

Tuto zemi osobně navštívil Dr. Hassan El Hassan

Byli jsme první a doposud jedinou cestovkou, která se odvážila provést české turisty krásami severního Súdánu. Máme velmi dobré vztahy s místními partnery, a proto se můžeme cítit bezpečně při pozorování nesčetných pyramid černých faraónů. Můžete mi věřit.

Poptávka dovolené

Líbí se vám tato dovolená? Řekněte nám, na čem vám záleží a o zbytek se už postaráme

Poptat dovolenou zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Něco málo o tomto zájezdu

Súdán je často opomíjená destinace na mapě cestovatelů, nicméně ti zkušení dobře ví jaká bohatství tato země skrývá. Ostatně fakt, že v Súdánu je více pyramid než v Egyptě je všeříkající. Súdán jsme sami procestovali spolu s naším lokálním partnerem, a proto Vám garantujeme bezpečnost, komfort a maximální pozornost na cestě. V průběhu tohoto individuálního programu uvidíte ta největší lákadla Súdánu, přičemž itinerář lze absolvovat již od 2 osob.

Čeká Vás třeba..

 

Historie

 

Poznání

 

Kulturní zážitky

 

Místní průvodce

Recenze

Všechny zájezdy, které jsem s Palmyra Tour absolvovala, bych definovala, jako naprosto bezchybné - co se týká zajištění služeb před odjezdem na zájezd, zajištění dopravy, zajištění ubytování, průběh programu - organizace, profesionální práce průvodce, který byl vždy k dispozici, když bylo potřeba a věnoval se účastníkům zájezdu téměř nepřetržitě a navíc nezapomenutelné zážitky, které obohatily můj život. Proto Palmyra Tour právem patří moje upřímné poděkování za vše, co mi bylo poskytnuto a již nyní se těším na další cesty.

Ludmila Steinbachová
<span>Věrná cestovatelka</span>

Ludmila Steinbachová Věrná cestovatelka

S Palmyrou cestuji a musím říci, že velmi ráda, již 14 let a to hlavně na poznávací zájezdy  do exotických krajin (Irán, Irák, Jemen, Súdán, Pákistán atd.). Nikdy jsem neměla žádné obavy o své bezpečí. Cením si, že program zájezdu je vždy pečlivě a velmi podrobně  připraven a CK také zvýšeně dbá o bezpečnost svých klientů, když zvažuje, kdy a kam se vypravit. Úroveň objednaných služeb je výborná a vytváří pro cestovatele slušné hygienické zázemí i v té nejexotičtější zemi. Skvělé je, že nás na cestách doprovází sám majitel cestovky, který svou perfektní znalostí arabštiny a místních poměrů dokáže bez obtíží veškeré situace v pohodě zvládnout. Takže Palmyru mohu jen vřele doporučit hlavně pro náročné cestovatele.

Zlata
<span>Věrná cestovatelka</span>

Zlata Věrná cestovatelka

Program zájezdu

1.den: Odlet z Prahy
2.den: Přílet do Chartúmu, odbavení a transfer do hotelu 3*, 4* nebo 5* dle vlastní volby, nocleh, snídaně, krátká okružní jízda Chartúmem. Jízda započne návštěvou Archeologického muzea, které mimo jiné zahrnuje dva krásné chrámy zachráněné UNESCEM z oblasti Násirova jezera. Následuje překročení soutoku Bílého a Modrého Nilu nedaleko prezidentského paláce, zastávka u hrobky Mahdího v bývalém súdánském hlavním městě Omdurmánu a návštěva Chalífova domu, kde se nachází malé mahdistické muzeum, přesun do barvitého súku v Omdurmanu, zajímavý den končí u hrobky súfistického vůdce Ahmeda Al Nil, přičemž bude možné shlédnout unikátní tradiční taneční obřad dervišů, návrat do hotelu, nocleh.
3.den: Po snídani v hotelu odjezd směrem na tzv. Západní poušť, cestou se naskýtá 360 stupňový panoramatický pohled na pouštní krajinu až po údolí Muqaddam s prvními stromy akácií, zastávka na občerstvení v prostém „čajovém domku“, pozdě odpoledne příjezd do malého městečka Karima. Na jednom z břehů Nilu u úpatí posvátné hory Džabal Barkal se nachází ubytování ve stylu tradičního núbijského obydlí, pozorování západu slunce nad pyramidovým polem,  večeře, nocleh.
4.den: snídaně, přesun do archeologické lokality Džabal Barkal, která je typická červeným pískovcem. Vrcholek hory prý ve starověku zdobilo zlato. Tento „núbijský Olymp“ byl posvátným centrem po více než tisíc let a byl mj. svědkem nejslavnější éry núbijského panování, které reprezentovala slavná 25.dynastie. Ta vládla celému Egyptu a znovu obnovila tradici staveb pyramid. Prohlídka areálu pod úpatím hory, kterému dominuje ohromný Amónův chrám o délce 120 metrů, jenž byl postaven Thutmósem III. a později upraven místním faraónem Taharqou, je prvním bodem programu. Amón byl symbolem plodnosti a v Núbii byl zobrazován jako skopec, několik granitových skopců se nachází i mezi ruinami. U úpatí hory leželo kdysi hlavní město Núbie zvané Napata (800-400 st.př.n.l.), kde je nyní ke shlédnutí královská nekropole, skládá se ze 180 pyramid ve třech lokalitách: severně od hory, v El Kurru a v Nuri na druhém břehu Nilu. Po obědě prohlídka El Kurru včetně hrobky krále Tantamaniho a jeho matky Qalhaty, jež jsou zdobeny freskami a hieroglyfy, návrat do Karimy přes poušť bohaté na fosilní kmeny, večeře, nocleh.
5.den: snídaně, prohlídka pyramid v Nuri, které jsou nejdůležitější, neb zde nalezneme největší pyramidu faraona Taharqy - dosahuje výšky 40-50 metrů, a pak menší pyramidy 20-40 m vysoké, které patřily jeho následníkům – 21 králům a 52 královnám a princeznám. Po překročení Nilu se ocitnete přímo uprostřed pouště Bajúda, která se rozkládá mezi 4.-6. kataraktem a je charakteristická černými bazaltovými špičatými kužely sopečného původu. Během cesty přes velká vyschlá wádí je možné potkat nomády z kmene Bišarín, kteří žijí v chatrčích z větví v blízkosti vzácných vodních zdrojů, piknik v poušti, následuje další přebrodění Nilu, a to na pontonu, který přepravuje kromě lidí i velbloudy a jiná zvířata. Na závěr cesty je vidět krajina posetá akáciovými stromy, zpestřená přítomností velbloudů a úžasným výhledem na prvních 40 pyramid královské nekropole v Meroe. Večeře a nocleh ve stanové základně v Meroe s veškerým příslušenstvím včetně privátní toalety a koupelny ke každému stanu, večeře, nocleh.
6.den: snídaně na terase s úžasným výhledem na pyramidy a následný přesun ke královské nekropoli, kde jsou vrcholky kopců pokryty žlutými písečnými dunami. Některé pyramidy se týčí do oblak svými výrazně ostrými křivkami, přičemž každá pyramida má svůj vlastní pohřební chrám, jehož stěny zdobí basreliéfy s výjevy ze života krále a obětí bohům. Přejezd do údolí Musawwarat, kde jsou zbytky velikého chrámu z 1.st.n.l. výjimečného významu, obklopují jej totiž hradby s výjevy slonů a jelikož v místě se neprokázalo trvalé osídlení, vzniklo několik teorií, proč merovejské období přikládalo tomuto místu tak důležitý význam. Následuje prohlídka chrámu Apedemaka, který byl restaurován německými archeology. Program pokračuje návštěvou lokality Naqa, která byla jedním ze dvou center merovejského období a je dnes předmětem výzkumu mj. i českých archeologolů. Prohlídka chrámu Apedemaky z 1.st.n.l., který v kušitském období nahradil boha Amóna - budovu zdobí basreliéf boha se lví hlavou, faraona, vznešených mužů a rituálních výjevů. Kousek od chrámu je malý pavilon zdobený sloupy a oblouky, jež v sobě spojují egyptské, řecké a římské vlivy. Vchod do dalšího chrámu zdobí řada skopců, kteří symbolizují zasvěcení chrámu  Amónovi. Oběd formou pikniku, návrat do Chartúmu, ubytování na pár hodin před odletem.
7.den: po půlnoci transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

Uvedený program je možné individuálně prodloužit o třídenní cestu do oblasti civilizace Kerma, během tohoto úseku cesty bude možné shlédnout majestátnou Defuffu, chrám Soleb, muzea a archeologickou lokalitu s egyptskými a křesťanskými památkami na ostrově Sai, dále oblast třetího nilského kataraktu, skalní kresby v Sebu, sochu krále Taharqy starou 2800 let v jedné z núbijských vesnic, v níž bude navíc příležitost prožít nějaký čas s místními obyvateli.

Orientanční cena zájezdu 80 600 Kč

za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (za příplatek je možné ubytování v jednolůžkovém pokoji)

Termín: Na vyžádání dle kapacit

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha-Chartúm-Praha s přestupem,
 • vízum a asistenci při příletu,
 • privátní transfery letiště-hotel-letiště v Chartúmu,
 • 1 noc ubytování v Chartúmu v hotelu 3* se snídaní  po příletu a 1 noc ubytování před odletem, 1 noc ve stanové základně s veškerým sociálním vybavením a plnou penzí v Meroe, 2 noci núbijském stylovém hotýlku Karima se sociálním vybavením a plnou penzí,
 • minerální vodu při cestách mimo Chartúm,
 • veškerou pozemní dopravu džípy,
 • místního anglicky hovořícího průvodce,  
 • povolení k fotografování, pasovou registraci,
 • vstupné,
 • pojištění CK proti úpadku, pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna (do 20 tis.)

Cena nezahrnuje:

 • letištní taxu v Chartúmu 20 USD, která se hradí na místě při odletu,  
 • spropitné dle uvážení, jiné nápoje než vodu,
 • dobrovolné připojištění storna zájezdu do 50 tis. nebo 100 tis.,
 • použití videokamer v archeologických lokalitách (momentálně 20 USD za jednu kameru a jedno místo),
 • příplatek  1400 Kč  za osobu ve dvoulůžkovém pokoji v případě ubytování ve 4* hotelu v Chartúmu,
 • příplatek 5090 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji v případě ubytování v 5* hotelu v Chartúmu nad soutokem Modrého a Bílého Nilu 
 • česky hovořícího průvodce (lze za příplatek)


Osobám s problémy krevního oběhu a srdce doporučujeme termíny od poloviny listopadu do konce ledna.

Časté dotazy

Doslovně cokoliv. Když jde o dovolenou na míru, tak limity skutečně neplatí a plníme každé přání, které vám na očích vidíme. Co se samotného zařízování týče, potřebujeme vědět co nejvíc o vaší ideální dovolené. Můžeme se proto spojit přes mail či telefon, zastavit se za vámi v práci a nebo se můžete zastavit vy u nás na arabskou kávu. Probereme vaší představu, přání, obavy, rozpočet a různé praktické věci. Dáme vám naše doporučení a připravíme několik nabídek, abyste měli z čeho vybírat. Ty nejlepší nabídky pak můžeme ještě doladit a v okamžiku rozhodnutí se o všechno postaráme – zařídíme letenky, víza, soukromé transfery, VIP salónky na letištích, odbavení, seating v letadle, zvláštní uvítání a péči po příletu, soukromý odvoz do hotelu, ubytování, netradiční výlety, překvapení pro partnery, užitečné materiály na cestu, cestovní, zdravotní a majetkové pojištění a v neposlední řadě náš helpdesk 24/7. Pokud se Vám uprostřed dovolené zamane udělat něco jinak, stačí zvednout telefon a buď my sami nebo delegát na místě vše zařídí k vaší spokojenosti. Tak co říkáte, líbí se vám náš přístup?

Věřte nám, že jsou. Jednou z našich výhod, kterou nikdo jiný nemá, je naše znalost tamních zemí a kultur, protože z nich sami pocházíme. Pokud by byla situace neklidná a vnímali jsme potenciál budoucího nebezpečí, do země bychom Vás v žádném případě neposlali a navrhneme Vám alternativu.

Nejlepší čas je na jaře a následně na podzim, nicméně v zásadě se dá cestovat po celý rok. Obecně panuje představa, že v arabských zemích je permanentně teplo, což ale není zcela pravda. I v některých těchto zemích mají své chladné měsíce, kdy se v moři nevykoupete a kdy v zimě vydatně prší, vane studený vítr a dokonce výjimečně i vydatně sněží. Týká se to zemí jako Maroko, Alžírsko, Libanon, Jordánsko či Írán. Řekněte nám, kam chcete vycestovat a my už Vám poradíme.

Letět můžete z Prahy, Bratislavy, Vídně či z Německa a vlastně odkudkoliv z naší planety. Leteckou společnost si můžete vybrat sami a omezovat se nemusíte, protože vše děláme na míru a letenky nakupujeme až si v okamžiku, kdy se rozhodnete pro svou dovolenou. Naši klienti nejčastěji létají se společnostmi Emirates, Qatar Airways, Austrian Airlines, Air Mauritius, Turkish Airlines, KLM, Air France, Lufthansou, Flydubai či s českými dopravci jakými jsou ČSA a Travel Service.

Nezávazná poptávka dovolené To nejlepší ze SúdánuNapište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Kouzlo cestování na míru

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh
Nejčtenější

Cestování do Arábie je holé šílenství!

15. 05. 2015 Naše názory

Proč by někdo chtěl utrácet velké peníze a cestovat do válkou zmítané Arábie? Na každém rohu číhá nebezpečí, místním se nedá věřit a stejně, co je tam vůbec k vidění? Podle mnohých Čechů je cestování do Arábie prostě holé šílenství!

Cestování do Arábie je holé šílenství!

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

 • Články z našich cest i ze zákulisí
 • Přednostní nabídky a akce
 • Můžete se kdykoliv odhlásit
Newsletter

Sledujte náš Facebook

Chcete vědět o všem důležitém jako první
nebo se inspirovat našimi cestami po světě?

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Dr. Hassan El Hassan

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Adresa kanceláře

Opletalova 919/5,
110 00 Praha 1 - Nové Město

Zobrazit na mapě

Otevírací doba

Po - Pá: 11 - 17 hod

IČ: 41156129
DIČ: CZ5606102469

Kontakt
Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.